Mid-Winter Classic Begins Today

The Chautauqua County Youth Hockey Association’s Mid-Winter Classic Tournament will begin today at the Jamestown Savings Bank Arena and continue through Monday.

A total of 688 players from 45 teams will be participating and five of the teams are CCYHA Lakers squads.

The 45 teams will be competing in nine divisions.

TODAY

RINK A

5:30 p.m.: Squirt Red – Jamestown vs. Shamrocks

6:30 p.m.: Mite – Jamestown vs. Olean

7:30 p.m.: Pee Wee Blue – Jamestown vs. Hamburg

RINK B

6:30 p.m.: Squirt Blue – Jamestown vs. Hamburg

SATURDAY

RINK A

8:00 a.m.: Pee Wee White – Stars vs. Erie

9:10 a.m.: Bantam White – Jamestown vs. Stars

10:25 a.m.: Pee Wee Blue – Youngstown vs. Hamburg

11:35 a.m.: Pee Wee White – Mentor vs. Beaver Valley

12:45 p.m.: Bantam White – Beaver Valley vs. Stars

2:00 p.m.: Squirt White – Rocky River vs. Erie

3:00 p.m.: Pee Wee White – Westmoreland vs. Strongsville

4:10 p.m.: Squirt Red – Shamrocks vs. Armstrong

5:10 p.m.: Mite – Rocky River vs. Steel City

6:10 p.m. Squirt Blue – Beaver Valley vs. Hamburg

7:10 p.m.: Squirt White – Erie vs. Steel City

8:10 p.m.: Pee Wee Red – Jamestown vs. Strongsville

9:35 p.m. Bantam Red – Beaver Valley vs. Bud Bakewell Bruins

RINK B

8:15 a.m.: Mite – Jamestown vs. Rocky River

9:15 a.m.: Bantam Red – Shamrocks vs. Hamburg

10:30 a.m.: Squirt Blue – Hamburg vs. Rocky River

11:30 a.m.: Mite – Steel City vs. Olean

12:30 p.m.: Pee Wee Blue – Southpointe vs. Jamestown

1:40 p.m.: Pee Wee Blue – Strongsville vs. Camillus

2:50 p.m.: Bantam Red – Mentor vs. West Seneca

4:05 p.m.: Squirt Red – Jamestown vs. Beaver Valley

5:05 p.m.: Pee Wee Red – Rochester vs. Beaver Valley

6:15 p.m.: Pee Wee Blue – Hamburg vs. Southpointe

7:25 p.m.: Pee Wee Red – Rocky River vs. Webster

8:35 p.m.: Pee Wee Blue – Camillus vs. Youngstown

9:45 p.m.: Bantam White – Beaver Valley vs. Strongsville

SUNDAY

RINK A

6:45 a.m.: Mite – Jamestown vs. Steel City

7:45 a.m.: Squirt Blue – Jamestown vs. Beaver Valley

8:45 a.m.: Pee Wee White – Beaver Valley vs. Strongsville

9:55 a.m.: Pee Wee Red – Webster vs. Beaver Valley

11:05 a.m.: Bantam White – Stars vs. Strongsville

12:30 p.m.: Squirt Blue – Rocky River vs. Jamestown

1:20 p.m.: Bantam Red – Mentor vs. Hamburg

2:35 p.m.: Bantam Red – Beaver Valley vs. Shamrocks

3:50 p.m.: Mite – First place vs. Second place

4:50 p.m.: Pee Wee Blue – Strongsville vs. Southpointe

6:00 p.m.: Pee Wee White – Westmoreland vs. Erie

7:10 p.m.: Pee Wee Blue – Jamestown vs. Camillus

8:20 p.m.: Pee Wee Red – Rocky River vs. Jamestown

9:30 p.m.: Bantam Red – West Seneca vs. Shamrocks

RINK B

7:15 a.m.: Pee Wee Blue – Youngstown vs. Strongsville

8:25 a.m.: Squirt Red – Armstrong vs. Beaver Valley

9:25 a.m.: Mike – Olean vs. Rocky River

10:25 a.m.: Pee Wee Red – Strongsville vs. Rochester

11:40 a.m.: Bantam White – Beaver Valley vs. Jamestown

12:55 p.m.: Squirt White – Steel City vs. Rocky River

2:10 p.m.: Bantam Red – West Seneca vs. Bud Bakewell Bruins

3:25 p.m.: Bantam,White – Stars vs. Beaver Valley

4:40 p.m.: Squirt Blue – Rocky River vs. Beaver Valley

5:40 p.m.: Pee Wee White – Stars vs. Mentor

6:55 p.m.: Squirt White – Second place vs. Third place

7:55 p.m.: Bantam, Red – Hamburg vs. Beaver Valley

9:15 p.m.: Bantam Red – Bud Bakewell Bruins vs. Mentor

MONDAY

RINK A

6:55 a.m.: Squirt Red – Beaver Valley vs. Shamrocks

7:55 a.m.: Pee Wee White – Strongsville vs. Stars

9:05 a.m.: Pee Wee Red – Rochester vs. Rocky River

10:15 a.m.: Pee Wee Red – Webster vs. Jamestown

11:30 a.m.: Bantam White – Stars vs. Beaver Valley

12:45 p.m.: Squirt Red – First place vs. Second place

1:45 p.m.: Squirt Blue – First place vs. Second place

2:50 p.m.: Pee Wee White – First place vs. Second place

4:05 p.m.: Pee Wee Blue – First place vs. Second place

5:15 p.m.: Bantam White – First place vs. Second place

RINK B

6:45 a.m.: Squirt Red – Armstrong vs. Jamestown

7:45 a.m.: Pee Wee White – Mentor vs. Westmoreland

8:55 a.m.: Pee Wee White – Erie vs. Beaver Valley

10:05 a.m.: Pee Wee Red – Beaver Valley vs. Strongsville

11:20 a.m.: Bantam White – Stars vs. Beaver Valley

12:35 p.m.: Bantam White – Strongsville vs. Beaver Valley

1:50 p.m.: Squirt White – First place vs. winner of second-third

2:55 p.m.: Bantam Red – First place vs. Second place

4:15 p.m.: Pee Wee Red – First place vs. Second place