BREAKING NEWS

BREAKING NEWS

Nearly 700 Players Will Compete In Mid-Winter Classic Tournament

The Chautauqua County Youth Hockey Association’s Mid-Winter Classic Tournament will begin on Friday at the Jamestown Savings Bank Arena and continue through Monday.

A total of 688 players from 45 teams will be participating and five of the teams are CCYHA Lakers squads.

The 45 teams will be competing in nine divisions.

The Mite Division includes Jamestown, Rocky River, Steel City and Olean.

The Squirt Red Division is comprised of Jamestown, Armstrong, Beaver Valley and the Shamrocks.

In the Squirt White Division, the teams are Steel City, Rocky River and Erie.

The Squirt Blue Division teams are Jamestown, Hamburg, Rocky River and Beaver Valley.

The Pee Wee Red Division is made up of Jamestown, Rocky River, Strongsville, Beaver Valley, Webster and Rochester.

Competing in the Pee Wee White Division are Westmoreland, Beaver Valley, Strongsville, Mentor and the Stars.

The Pee Wee Blue Division teams are Jamestown, Youngstown, Southpointe, Strongsville, Camillus and Hamburg.

The Bantam Red Division is made up of Hamburg, Mentor, Beaver Valley, West Seneca, the Bud Bakewell Bruins and the Shamrocks.

The Bantam White Division teams are Jamestown, Beaver Valley (Wargo), Beaver Valley (Hurlbert), the Stars (Leach), the Stars (Maloney) and Strongsville.

FRIDAY

RINK A

5:30 p.m.: Squirt Red – Jamestown vs. Shamrocks

6:30 p.m.: Mite – Jamestown vs. Olean

7:30 p.m.: Pee Wee Blue – Jamestown vs. Hamburg

RINK B

6:30 p.m.: Squirt Blue – Jamestown vs. Hamburg

SATURDAY

RINK A

8:00 a.m.: Pee Wee White – Stars vs. Erie

9:10 a.m.: Bantam White – Jamestown vs. Stars

10:25 a.m.: Pee Wee Blue – Youngstown vs. Hamburg

11:35 a.m.: Pee Wee White – Mentor vs. Beaver Valley

12:45 p.m.: Bantam White – Beaver Valley vs. Stars

2:00 p.m.: Squirt White – Rocky River vs. Erie

3:00 p.m.: Pee Wee White – Westmoreland vs. Strongsville

4:10 p.m.: Squirt Red – Shamrocks vs. Armstrong

5:10 p.m.: Mite – Rocky River vs. Steel City

6:10 p.m. Squirt Blue – Beaver Valley vs. Hamburg

7:10 p.m.: Squirt White – Erie vs. Steel City

8:10 p.m.: Pee Wee Red – Jamestown vs. Strongville

9:35 p.m. Bantam Red – Beaver Valley vs. Bud Bakewell Bruins

RINK B

8:15 a.m.: Mite – Jamestown vs. Rocky River

9:15 a.m.: Bantam Red – Shamrocks vs. Hamburg

10:30 a.m.: Squirt Blue – Hamburg vs. Rocky River

11:30 a.m.: Mite – Steel City vs. Olean

12:30 p.m.: Pee Wee Blue – Southpointe vs. Jamestown

1:40 p.m.: Pee Wee Blue – Strongsville vs. Camillus

2:50 p.m.: Bantam Red – Mentor vs. West Seneca

4:05 p.m.: Squirt Red – Jamestown vs. Beaver Valley

5:05 p.m.: Pee Wee Red – Rochester vs. Beaver Valley

6:15 p.m.: Pee Wee Blue – Hamburg vs. Southpointe

7:25 p.m.: Pee Wee Red – Rocky River vs. Webster

8:35 p.m.: Pee Wee Blue – Camillus vs. Youngstown

9:45 p.m.: Bantam White – Beaver Valley vs. Strongsville

SUNDAY

RINK A

6:45 a.m.: Mite – Jamestown vs. Steel City

7:45 a.m.: Squirt Blue – Jamestown vs. Beaver Valley

8:45 a.m.: Pee Wee White – Beaver Valley vs. Strongsville

9:55 a.m.: Pee Wee Red – Webster vs. Beaver Valley

11:05 a.m.: Bantam White – Stars vs. Strongsville

12:30 p.m.: Squirt Blue – Rocky River vs. Jamestown

1:20 p.m.: Bantam Red – Mentor vs. Hamburg

2:35 p.m.: Bantam Red – Beaver Valley vs. Shamrocks

3:50 p.m.: Mite – First place vs. Second place

4:50 p.m.: Pee Wee Blue – Strongsville vs. Southpointe

6:00 p.m.: Pee Wee White – Westmoreland vs. Erie

7:10 p.m.: Pee Wee Blue – Jamestown vs. Camillus

8:20 p.m.: Pee Wee Red – Rocky River vs. Jamestown

9:30 p.m.: Bantam Red – West Seneca vs. Shamrocks

RINK B

7:15 a.m.: Pee Wee Blue – Youngstown vs. Strongsville

8:25 a.m.: Squirt Red – Armstrong vs. Beaver Valley

9:25 a.m.: Mike – Olean vs. Rocky River

10:25 a.m.: Pee Wee Red – Strongsville vs. Rochester

11:40 a.m.: Bantam White – Beaver Valley vs. Jamestown

12:55 p.m.: Squirt White – Steel City vs. Rocky River

2:10 p.m.: Bantam Red – West Seneca vs. Bud Bakewell Bruins

3:25 p.m.: Bantam,White – Stars vs. Beaver Valley

4:40 p.m.: Squirt Blue – Rocky River vs. Beaver Valley

5:40 p.m.: Pee Wee White – Stars vs. Mentor

6:55 p.m.: Squirt White – Second place vs. Third place

7:55 p.m.: Bantam, Red – Hamburg vs. Beaver Valley

9:15 p.m.: Bantam Red – Bud Bakewell Bruins vs. Mentor

MONDAY

RINK A

6:55 a.m.: Squirt Red – Beaver Valley vs. Shamrocks

7:55 a.m.: Pee Wee White – Strongsville vs. Stars

9:05 a.m.: Pee Wee Red – Rochester vs. Rocky River

10:15 a.m.: Pee Wee Red – Webster vs. Jamestown

11:30 a.m.: Bantam White – Stars vs. Beaver Valley

12:45 p.m.: Squirt Red – First place vs. Second place

1:45 p.m.: Squirt Blue – First place vs. Second place

2:50 p.m.: Pee Wee White – First place vs. Second place

4:05 p.m.: Pee Wee Blue – First place vs. Second place

5:15 p.m.: Bantam White – First place vs. Second place

RINK B

6:45 a.m.: Squirt Red – Armstrong vs. Jamestown

7:45 a.m.: Pee Wee White – Mentor vs. Westmoreland

8:55 a.m.: Pee Wee White – Erie vs. Beaver Valley

10:05 a.m.: Pee Wee Red – Beaver Valley vs. Strongsville

11:20 a.m.: Bantam White – Stars vs. Beaver Valley

12:35 p.m.: Bantam White – Strongsville vs. Beaver Valley

1:50 p.m.: Squirt White – First place vs. winner of second-third

2:55 p.m.: Bantam Red – First place vs. Second place

4:15 p.m.: Pee Wee Red – First place vs. Second place