BREAKING NEWS

BREAKING NEWS

SECTION 6 FOOTBALL PLAYOFFS

SECTION 6 PLAYOFFS

CLASS AA

Quarterfinals

Jamestown 63, Niagara Falls 6

Frontier 28, Lockport 21 OT

Orchard Park 36, Clarence 20

Kenmore West 28, Lancaster 15

Semifinals

Jamestown 69, Kenmore West 14

Frontier 17, Orchard Park 7

Final

Saturday

Jamestown 42, Frontier 7

CLASS A

Quarterfinals

Williamsville North 21, South Park 0

Grand Island 23, McKinley 0

West Seneca East 35, Williamsville South 0

Sweet Home 32, Kenmore East 0

Semifinals

No. 7 Williamsville North 14, Grand Island 7

Sweet Home 35, West Seneca East 14

Final

Williamsville North 21, Sweet Home 12

CLASS B

Quarterfinals

Eden 23, Cheektowaga 12

Depew 41, Bennett 26

Alden 25, Medina/Lyndonville 0

Burgard 20, Pioneer 0

Semifinals

Depew 39, Eden 17

Alden 22, Burgard 12

Final

Depew 28, Alden 26

CLASS C

Quarterfinals

Lackawanna 32, Salamanca 16

Akron 41, Southwestern 28

Fredonia 43, Tonawanda 7

Cleveland Hill 22, Falconer 0

Semifinals

Cleveland 38. Lackawanna 6

Fredonia 72, Akron 42

Final

Cleveland Hill 22, Fredonia 13.

CLASS D

Quarterfinals

Ellicottville-West Valley 30, Cassadaga Valley 8

Semifinals

Randol;ph 38, Ellicottville/West Valley 6

Maple Grove/Chautauqua Lake 21, Portville 6

Final

Randolph 35, Maple Grove 12

Class DD

(Winner does not go to state playoffs)

Semifinals

Cattaraugus-Little Valley 14, Panama 8 OT

Frewsburg 20, Sherman 14 OT

Final

Frewsburg 33, Cattaraugus-Little Valley 0

CHUCK FUNKE MEMORIAL CLASSIC BOWL GAMES

Class A

Semifinals

Hamburg 41, Lake Shore 22

North Tonawanda 30, Williamsville East 7

Final

North Tonawanda 36, Hamburg 29

Class B

Semifinals

East Aurora-Holland 20, Amherst 0

Olean 21, Albion 6

Final

Olean 17, East Aurora-Holland 13

Class C

Semifinals

Allegany-Limestone 42, Wilson 0

JFK 26, Silver Creek-Forestville 7

Final

Allegany-Limestone 61, JKF 18

Class DD

Semifinals

Franklinville 36, Nichols 8

Clymer 28, Pine Valley 6

Final

Clymer 21, Franklinville 20 OT

FAR WEST REGIONALS

At Sahlen’s Stadium

Friday

Class D

Randolph vs. Red Jacket, 5 p.m.

Class A

Williamsvile North vs. Eastridge, 8 p.m.

Saturday

Class C

Cleveland Hill vs. Wayland-Cohocton, noon

Class B

Depew vs. Geneva, 3 p.m.

Class AA

Jamestown vs. Aquinas, 6 p.m.