SECTION 6 FOOTBALL PLAYOFFS

SECTION 6 PLAYOFFS

CLASS AA

Quarterfinals

Jamestown 63, Niagara Falls 6

Frontier 28, Lockport 21 OT

Orchard Park 36, Clarence 20

Kenmore West 28, Lancaster 15

Semifinals

Jamestown 69, Kenmore West 14

Frontier 17, Orchard Park 7

Final

Nov. 9

No. 1 Jamestown (9-0) vs. No. 3 Frontier (7-2) at Ralph Wilson Stadium, 7 p.m.

CLASS A

Quarterfinals

Williamsville North 21, South Park 0

Grand Island 23, McKinley 0

West Seneca East 35, Williamsville South 0

Sweet Home 32, Kenmore East 0

Semifinals

No. 7 Williamsville North 14, Grand Island 7

Saturday

Sweet Home 35, West Seneca East 14

Final

Nov. 8

No. 7 Williamsville North vs. No. 1 Sweet Home at Ralph Wilson Stadium, 8:30 p.m.

Quarterfinals

Eden 23, Cheektowaga 12

Depew 41, Bennett 26

Alden 25, Medina/Lyndonville 0

Burgard 20, Pioneer 0

Semifinals

Depew 39, Eden 17

Alden 22, Burgard 12

Final

Nov. 9

Alden vs. Depew at Ralph Wilson Stadium, 4 p.m.

CLASS C

Quarterfinals

Lackawanna 32, Salamanca 16

Akron 41, Southwestern 28

Fredonia 43, Tonawanda 7

Cleveland Hill 22, Falconer 0

Semifinals

Cleveland 38. Lackawanna 6

Fredonia 72, Akron 42

Final

Nov. 9

No. 1N Cleveland Hill (9-0) vs. No. 1S Fredonia (9-0) at Ralph Wilson Stadium 1 p.m.

CLASS D

Quarterfinals

Ellicottville-West Valley 30, Cassadaga Valley 8

Semifinals

Randol;ph 38, Ellicottville/West Valley 6

Maple Grove/Chautauqua Lake 21, Portville 6

Final

Nov. 8

No. 2 Maple Grove/Chautauqua Lake (7-1) vs. No. 1 Randolph (9-0) at Ralph Wilson Stadium, 6 p.m.

Class DD

(Winner does not go to state playoffs)

Semifinals

Cattaraugus-Little Valley 14, Panama 8 OT

Frewsburg 20, Sherman 14 OT

Final

Nov. 9

Cattaraugus-Liittle Valley (7-1) vs. Frewsburg (5-3) at Ralph Wilson Stadium 10 a.m.

CHUCK FUNKE MEMORIAL CLASSIC BOWL GAMES

Class A

Semifinals

Hamburg 41, Lake Shore 22

North Tonawanda 30, Williamsville East 7

Class B

East Aurora 20, Amherst 0

Olean 21, Albion 6

Class C

Allegany-Limestone 42, Wilson 0

JFK 26, Silver Creek-Forestville 7

Class DD

Semifinals

Franklinville 36, Nichols 8

Clymer 28, Pine Valley 6

Final

Clymer 21, Franklinville 20 OT

Pennsylvania

Cameron County 35, Eisenhower 27

Warren 36, Titusville 21

Kane 36, Sheffield 6